7 kroków do utworzenia margaretki

7 kroków do utworzenia margaretki
  1. Wybierz kapłana

Zdecyduj za którego kapłana chcesz się modlić, np. za ks. proboszcza.

  1. Zamów materiały (blankiety)

Zamów komplet blankietów. Jest w nim 8 sztuk, 7 dla modlących się osób oraz jeden, który otrzyma ksiądz. Blankiety można zamówić telefonicznie lub mailowo w biurze Apostolatu. Tel. 506 653 823; biuro@apostolatmargaretka.pl

Można także wysłać sms (podając ilość zamawianych kompletów, oraz adres pocztowy, na który ma przyjść przesyłka). Do przesyłki dołączone jest konto kurii, na które składa się ofiarę za otrzymane materiały, z dopiskiem „Apostolat Margaretka”.

  1. Wybierz 7 osób

Poszukaj jeszcze 6 osób, które wraz z Tobą podejmą modlitwę za wybranego kapłana. Sposób modlitwy jest dowolny, można skorzystać z tej zaproponowanej w blankiecie. Więcej informacji w broszurze, na str. 11. Broszurę można zamówić w biurze Apostolatu, jest także dostępna na naszej stronie internetowej, w sekcji „do pobrania”.

  1. Wybierz dzień tygodnia

Kwiat margaretki ma 7 płatków podobnie jak tydzień ma 7 dni. Każda z osób wybiera sobie tylko jeden konkretny dzień, w którym deklaruje modlitwę za kapłana w tworzącej się margaretce. Jedna osoba może oczywiście należeć do większej ilości margaretek.

  1. Ustal z kapłanem sposób wręczenia margaretki

Ustal z kapłanem oraz modlącymi się osobami miejsce, czas i sposób wręczenia margaretki.

  1. Złóż przyrzeczenie i rozpocznij modlitwę

    Można skorzystać z uroczystego obrzędu liturgicznego, który dołączony jest do każdego zestawu blankietów oraz znajduje się w naszej broszurze na str. 15.

  2. Zapisz (zgłoś) margaretkę do Ogólnopolskiej Księgi Apostolatu

Zgłoszenie najlepiej dokonać poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej w prawym górnym rogu w sekcji „zgłoszenie margaretki”.

 

*  *  *  *  *  *  * 

Rekolekcje Apostolatu Margaretka w Porszewicach przesunięte na październik

Wiadomość od Przyjaciół z Bydgoszczy, w sprawie zmiany terminu rekolekcji w Porszewicach.
 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Serdecznie witamy!
Kochani, trwamy w okresie Wielkanocnym, w którym towarzyszy nam radość ze zwycięstwa Pana Jezusa nad grzechem, śmiercią, wszelkim złem. Niech Zwycięski Pan obdarzy Was wszelkimi łaskami i niegasnącą głęboką radością w sercu.
Alleluja!

Kochani!
Jak wszyscy wiemy jesteśmy w stanie epidemii i z tego względu zmieniamy termin rekolekcji „Odkryj obecność Boga w sobie” na 23 – 25 października 2020 r. w Porszewicach k. Łodzi. Mamy głęboką nadzieję, że będzie to wtedy spokojniejszy czas, sprzyjający bezpieczeństwu każdego z nas.
Rekolekcje odbędą się  też w kameralnym gronie, maksymalnie do 30 osób – a co za tym idzie ilość miejsc jest ograniczona. O udziale w rekolekcjach decyduje kolejność zgłoszeń.
 Więcej szczegółów i zapisów tutaj.
Prosimy o przekazanie tej informacji innym osobom  Margaretek.
W roku, w którym na nowo odkrywamy Eucharstię zatytułowanym „Oto wielka tajemnica wiary” oraz w miesiącu maryjnym – pażdzierniku, podczas rekolekcji pojawi się Monstracja – Niewiasta Eucharystii. Maryja, która adoruje w sobie obecnego Jezusa.

UWAGA!
Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację w naszym kraju i na całym świecie z wielką troską będziemy obsererwować i w uzasadnionej sytuacji reagować na ewentualne zagrożenia i obostrzenia mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu uczestników.

Dziękujemy, że doczytałeś do końca 🙂
Pozdrawiamy serdecznie 🙂
Emilia i Piotr Andrzejewscy

 
 
 Zachęcamy do zajrzenia na nasz FB (wystarczy wpisać Apostolat Margaretka)
Apostolat Margaretka z Bydgoszczy.
Z Panem Bogiem!
Emilia i Piotr Andrzejewscy

Czytajmy tygodnik „Niedziela”

Szczęść Boże,

W związku z  trudną sytuacją, jakiej aktualnie doświadcza Tygodnik Katolicki Niedziela, na prośbę Redakcji przekazuję sposób, w jaki można kupić Niedzielę, nie wychodząc  z domu.

Więcej informacji w filmie: 
https://www.youtube.com/watch?v=vl9Cxf6IF74

oraz na stronie:

e.niedziela.pl

Zachęcam do owocnej lektury!

ks. Bogusław Nagel

Wielkopostny dzień skupienia w Czernej

Szczęść Boże,

Zapraszamy serdecznie wszystkich członków Apostolatu Margaretka, zwłaszcza z okolic Krakowa i Katowic na  Wielkopostny dzień skupienia Apostolatu Margaretka , który odbędzie się w sobote 21 marca w klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej.  To urokliwe miejsce, które sprzyja modlitwie i wyciszeniu, położone jest mniej więcej między Krakowem a Katowicami. Szczegółowy program na plakacie poniżej.

 

Rekolekcje w Porszewicach – maj 2020

Miło nam poinformować, że Apostolat Margaretka z Bydgoszczy pragnie zaprosić wszystkich członków i sympatyków modlitwy za kapłanów na kolejne rekolekcje, które odbędą się w dniach 22-24 maja 2020 r. w Porszewicach k. Łodzi.
W tym roku towarzyszyć nam będzie hasło „Odkryj obecność Boga w sobie!” Pragniemy zaprosić Was do drogi, podczas której odkrywać będziemy odkrywać obecność Boga w Was! Wspólnie będziemy podążać na drodze zaufania Panu Bogu poprzez rozważania, konferencje, dzielenie się w grupkach, modlitwę zawierzenia i uwielbienia. Pragnę ze swojej strony bardzo gorąco zachęcić do udziału w Rekolekcjach, które pozwalają wypocząć duchowo i nabrać sił do podążania drogą wiary.
W programie rekolekcji będą Msze Święte, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Spacer w CISZY, Modlitwa poprzez GESTY, możliwość Spowiedzi lub rozmowy duchowej z Kapłanem.
Mamy wielką niespodziankę. W roku 2020, w którym na nowo odkrywamy Eucharstię zatytułowanym „Oto wielka tajemnica wiary” oraz w miesiącu maryjnym – maju, podczas rekolekcji będziemy mogli Adorować Pana Jezusa w niezwykłej Monstracji „Niewiasta Eucharystii”.  Jest to jedna z unikalnych Monstracji wykonanych przez renomowane polskie Studio Drapikowski. W centrum figury, niejako w sercu Maryi, umieszczany jest w czasie adoracji Najświętszy Sakrament. Maryja, adoruje w sobie obecnego Jezusa.
Jeśli czujesz w sercu, że Pan Ciebie na te rekolekcje zaprasza to od razu się zapisz. Mamy ograniczoną liczbę miejsc.
Rekolekcje zaczynają się w piątek 22 maja 2020 r. o godzinie 18.00, a kończą w niedzielę 24 maja 2020 r ok. godziny 16.00.
Koszt rekolekcji to 220 zł i obejmuje on: dwa noclegi w Ośrodku w Porszewicach o wysokim standardzie, pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), materiały rekolekcyjne (pakiet uczestnika), opłaty organizacyjne.
Zgłosić się na rekolekcje można za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie:  http://apostolat.com.pl/index.php/rekolekcje/zgloszenie-na-rekolekcje
W razie dodatkowych pytań lub problemów z zapisem zapraszamy do kontaktu poprzez email: kontakt@apostolat.com.pl lub telefoniczny (bardzo prosimy o telefon po godzinie 17-stej ze względu na pracę zawodową) 511 591 938 (Piotr).